لوله پلی اتیلن PE100

لوله پلی اتیلن PE100


لوله پلی اتیلن PE100

با گسترش دانش و فناوری، سطح کیفیت لوله های پلی اتیلن نیز در حال افزایش است.

لوله پلی اتیلن PE100 یکی از بهترین لوله های پلی اتیلن عصر حاضر است، در واقع PE100 یک نام تجاری است. مواد اولیه استفاده شده در ساخت PE100 بسیار مرغوب و باکیفیت بوده و از فناوری های نوین در ساخت آنها استفاده می شود. دانسیته لوله پلی اتیلن PE100 نسبت به لوله های پلی اتیلن معمولی بالاتر است و در عین حال قادر است فشار بیشتری را تحمل کند. این لوله از انعطاف پذیری خوبی هم بهره مند است. خاصیت ضد اشعه فرابنفش بودن آن نیز نسبت به لوله های پلی اتیلن معمولی بالاتر است و این نشان می دهد در تکنولوژی ساخت آن از پایدار کننده های اشعه UV بهتری استفاده شده است. مقاومت PE100 در برابر رشد آرام ترک (SCG) و رشد سریع ترک (RCP) چشمگیر است.

PE100 دارای ضریب ایمنی بالایی است و استانداردهای زیادی را در زمینه قوانین بهداشت و سلامت رعایت کرده است، از جمله UNI EN 12201, EN 1622, UNI EN 1622, UNI EN ISO 15494, EN 12201، به همین دلیل لوله های پلی اتیلن PE100 برای کاربرد در لوله کشی آب آشامیدنی توصیه شده اند. بخصوص در مکان هایی که دمای آب ممکن است به بالای ۴۰ درجه سانتی گراد برسد، ممکن است سایر لوله ها برای انتقال آب های گرم مضراتی داشته باشند، ولی PE100 یکی از بهداشتی ترین لوله هایی است که تا بحال تولید شده است. مقاومت هیدرواستاتیک لوله پلی اتیلن PE100 نیز از تمام لوله های پلی اتیلن ساخته شده تا امروز بیشتر است. از جمله موارد کاربرد لوله های پلی اتیلن PE100 می توان به

استفاده در شبکه های آبرسانی شهری و روستایی

کاربرد در شبکه های توزیع فاضلاب

کاربرد در سیستم های آبیاری تحت فشار چه قطره ای و چه بارانی

کاربرد در شبکه ها و سیستم های زهکشی

کاربرد در پروژه های گاز رسانی

اشاره کرد. لازم به ذکر است سایر لوله های پلی اتیلن هم در زمینه های کاربری ذکر شده استفاده می شوند ولی استفاده از لوله پلی اتیلن PE100 بدلیل مزایایی که دارد بخصوص در برخی کاربردها به صرفه تر و مفیدتر است.

به عنوان مثال، با توجه به افزایش گرما در چند سال اخیر، در پروژه های مربوط به انتقال آب شرب، استفاده از لوله هایی مثل PE100 که کم خطرتر و ایمن تر هستند و از استانداردهای سلامتی بالاتری برخوردارند، کمتر سلامت انسان ها را به خطر می اندازد. همچنین استفاده از آنها در سیستم های آبیاری تحت فشار و یا هر جایی که امکان آسیب و فشار به شبکه لوله کشی وجود داشته باشد، بدلیل مقاومت بیشتر و احتمال کمتر ترک خوردگی، مفیدتر است.