لوله کاروگیت فاضلابی

لوله کاروگیت فاضلابی


لوله کاروگیت فاضلابی

  لوله هایی که در یک خط لوله انتقال فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند جنس های مختلفی دارند. در گذشته، لوله های بتنی رایج تر بودند؛ اما امروزه بیشتر از لوله های پلاستیکی نظیر لوله پی وی سی، لوله پلی پروپیلن و لوله های پلی اتیلن استفاده می شود.

لوله های کاروگیت فاضلابی به دلیل خواص بسیار عالی و طراحی منحصر به فرد، نظر تمام صنایع را به خود جلب کرده اند.

  یکی از کاربردهای مهم لوله کاروگیت فاضلابی ، استفاده از این لوله ها در انتقال آب و فاضلاب شهری و روستایی است. لوله های کاروگیت فاضلابی به طور کلی، سیاه رنگ هستند و چگالی و ضخامت بیشتری نسبت به سایر انواع لوله دارند. طراحی منحصر به فرد این لوله ها باعث می شود لوله بتواند در برابر فشار ناشی از عبور سیال از داخل لوله، مقاومت خوبی داشته باشد.

ویژگی های لوله کاروگیت فاضلابی چیست؟

  • مقاومت در برابر فشار ناشی از لایه های خاک (در مواردی که لوله کاروگیت به صورت دفنی نصب می شود)
  • مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی
  • انعطاف پذیری بالا
  • وزن سبک و سهولت نصب و راه اندازی لوله
  • قابلیت جوشکاری آسان
  • مقاومت بالا در برابر محیط اسیدی فاضلاب

 لوله کاروگیت فاضلابی ، در ابعاد ۱۱۰ تا ۲۵۰۰ میلیمتری تولید می شود. برای اینکه لوله کاروگیت فاضلابی بتواند در یک خط لوله نصب شود باید آن را از قبل آماده سازی نمود.

از آنجایی که تمام خطوط انتقال فاضلاب در زیر زمین نصب می شوند و با توجه به این که طول لوله های کاروگیت فاضلابی تنها ۶ و ۱۲ متری است، باید قبل از این که لوله داخل کانال حفر شده قرار بگیرد به یکدیگر جوش داده شود.

  معمولاً سه روش اصلی برای جوشکاری و اتصالات لوله کاروگیت فاضلابی وجود دارد.

یکی از این روش ها، اتصال به روش جوشکاری اکستروژن است. لبه های دو سر لوله کاروگیت فاضلابی توسط دستگاه جوش گرم می شود؛ سپس دو لوله توسط میله جوش، به هم متصل می گردد.

  به طور کلی، لوله کاروگیت فاضلابی برای نقل و انتقالات انواع فاضلاب خانگی، صنعتی، کشاورزی و حتی رواناب های سطحی معابر عمومی، مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اینکه فاضلاب ها حاوی مواد اسیدی، میکروب ها و گازهای خورنده است، لوله کاروگیت فاضلابی به خوبی می تواند در این شرایط عملکرد بالایی داشته باشد. همچنین این لوله ها به دلیل اینکه فاقد ارزش غذایی هستند، هنگامی که در زیر خاک نصب می شوند، از حمله حیوانات موذی و جوندگان زیر خاک در امان هستند. از این لوله برای انتقال مواد نفتی و شیمیایی نیز استفاده می شود.