لوله کاروگیت | لوله های کاروگیت

لوله کاروگیت


لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت


لوله کاروگیت، نوعی لوله پلی اتیلن دو جداره است. جداره این لوله ها آجدار یا حلقوی است. لایه داخلی لوله کاروگیت، سطح صاف دارد و عموماً برای کاربردهای صنعتی و آبرسانی طراحی شده است. سطح داخلی لوله کاروگیت می توان فشار ۵/۱ بار را تحمل کند؛ اما جداره خارجی این لوله ها می تواند در فشار های بالاتری، کارآیی داشته باشد. مهم ترین استفاده لوله کاروگیت پلی اتیلن، کاربرد در سیستم های انتقال آب و فاضلاب است. لوله کاروگیت پلی اتیلن، از مواد اولیه پلی اتیلن با گرید تجاری PE80 و PE100 ساخته می شود. طراحی خاص و منحصر به فرد قالب های تولید و ساخت لوله کاروگیت حلقوی، موجب شده است این لوله ها با حداکثر مقاومت در برابر عوامل بیرونی و فشارهای خارجی، تولید شوند.لوله کاروگیت پلی اتیلن، مطابق با استانداردهای جهانی DIN 16961 و ISIRI 9116-3 و در ابعاد ۲۰۰ تا ۲۵۰۰ میلی متر، در شاخه های به طول ۶ و ۱۲ متری تولید می شود. فناوری تولید لوله کاروگیت پلی اتیلن، به روش اکستروژن است. گرانول ها وارد دستگاه اکسترودر شده و پس از عملیات حرارتی و قالب گیری، وارد خط کنترل کیفی می شوند.


ویژگی های مهم لوله کاروگیت پلی اتیلن چیست؟

به دلیل خواص و ویژگی هایی که این لوله ها دارند، از آن ها در بسیاری از صنایع استفاده می شود. مهم ترین خصوصیات این لوله ها عبارت است از:
طراحی منحصر به فرد
جداره مقاوم
انعطاف پذیری بالا
قابلیت تحمل خمش، کشش، تنش
سبکی وزن
حمل و نقل، نصب و نگهداری آسان
خواص هیدرولیکی مناسب
دوام و طول عمر بالا
مقاومت در برابر گرما و سرما و یخ زدگی
مقاومت در برابر خورندگی مواد شیمیایی
مقاومت در برابر رسوب و رشد میکروارگانیسم ها
جوشکاری و اتصال آسان
مقرون به صرفه اقتصادی
کاربردهای مهم لوله کاروگیت پلی اتیلن چیست؟
کاربرد در سیستم های جمع آوری و انتقال فاضلاب
شبکه های آبرسانی کشاورزی
جمع آوری و انتقال رواناب های سطحی
انتقال مایعات و مواد نفتی و شیمیایی
پوشش مناسب برای کابل برق و مخابرات
معابر گذر افراد (به ویژه در تونل های زیرزمینی)
در برخی موارد، لوله کاروگیت پلی اتیلن در سایز و ابعاد بسیار بزرگ ساخته می شود. از این نوع ساختار به عنوان مخازن می توان استفاده کرد. مخازنی که به شکل لوله کاروگیت هستند، اغلب برای ذخیره و نگهداری مواد نفتی در پالایشگاه ها و هم چنین انبار کردن مواد غذایی و یا غلات به کار می روند.می توان گفت سپتیک تانک ها نیز نوعی از لوله های کاروگیت پلی اتیلن هستند که در سایز بسیار بزرگ ساخته می شوند و به عنوان مخازن تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.