مقایسه لوله های پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن

//مقایسه لوله های پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن

مقایسه لوله های پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن

لوله های پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن دو نوع از لوله های پلیمری موجود در بازار هستند که برای اهداف مختلف در سیستم لوله و اتصالات مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت میان دو نوع لوله های پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن در حقیقت به تفاوت و ساختارهای مواد اولیه آن ها باز می گردد. لوله های پلی اتیلن از واحدهای اتیلن که از طریق فرایند پلیمریزاسیون به یکدیگر متصل شده، تشکیل شده اند. لوله های پلی پروپیلن از واحدهای مونومر پروپیلن ساخته می شوند. در ادامه این قسمت به مهمترین تفاوت لوله پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن می پردازیم و سپس به بیان کاربردهای این لوله ها در موارد مختلف اشاره می کنیم.

خواص، ویژگی ها و کاربردهای انواع لوله پروپیلن

انواع لوله پروپیلن به لوله هایی که گفته می شود که معمولاً به رنگ سبز یا سفید هستند و اغلب در پروژه های انتقال آب با حجم اندک مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها در برابر ضربه، ترک خوردگی، اثرات مواد شیمیایی و حرارت، مقاومت خوبی دارند. دیواره داخلی این لوله ها دچار رسوب گرفتگی نمی شود و سطح لوله ها نیز از پدیده خوردگی و زنگ زدگی در امان است.

یکی از مهمترین محدودیت هایی که برای دیواره لوله پروپیلن بیان شده است، احتمال ایجاد آثار خراشیدگی بر روی دیواره می باشد. مهمترین موارد کاربرد این لوله ها برای هواگیری از لوله های خروجی فاضلابی، جمع آوری آب های سطحی، انتقال پساب های صنعتی و نصب در سیستم انتقال آب و فاضلاب در حجم های کمتر می باشد.


خواص ویژگی ها و کاربردهای
لوله های پلی اتیلن

انواع لوله های پلی اتیلن، بهترین لوله ها برای نصب در ترانشه ها و کانال های داخل زمین هستند. دیواره لوله پلی اتیلن همانند لوله های پلی پروپیلن از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. در حضور مواد شیمیایی، مواد اسیدی و تغییرات شرایط محیطی، این لوله ها از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند. با استفاده از انواع لوله پلی اتیلن می توان حجم بسیار زیادی از آب و فاضلاب را در مسافت های طولانی منتقل کرد.

 مقاومت دیواره لوله های پلی اتیلن در مقایسه با لوله های پلی پروپیلن، بسیار بیشتر است؛ همچنین پایداری لوله های پلی اتیلنی در برابر اشعه ماوراء خورشید، مقاوم تر از لوله های پلی پروپیلن می باشد.

مهمترین موارد کاربردی لوله پلی اتیلن، استفاده از آنها در انتقال آب و فاضلاب، نصب در شبکه آبرسانی کشاورزی، استفاده در انتقال گاز و هوای فشرده، حمل و نقل مواد شیمیایی در صنایع و همچنین ساخت مخازن برای تصفیه فاضلاب می باشد.

تغییرات طولی و عرضی در اثر انبساط و انقباض در لوله های پلی اتیلن، قابل توجه نیست. این عوامل بر پایداری لوله های پلی اتیلن تاثیر نمی گذارد اما این مسئله در مورد لوله های پلی پروپلین متفاوت است. انواع لوله پلی پروپلین در جایگاه خود، هنگام تغییر شرایط محیطی، افزایش طول پیدا می کند. این مهمترین مسئله ای است که هنگام نصب لوله های پلی اتیلن و لوله های پلی پروپیلن باید مورد توجه قرار گیرد.

گروه صنعتی ایران پایپ، تامین کننده انواع لوله پلی اتیلن و لوله پروپیلن برای مصارف صنعتی آبرسانی، فاضلاب و سایر موارد، آماده ارائه محصولات با کیفیت با قیمت مناسب است. برای دریافت قیمت لوله پلی اتیلن، قیمت لوله پروپیلن و ثبت سفارش خرید می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل نمایید.

توسط | 2019-12-25T16:56:23+03:30 نوامبر 7th, 2019|مقالات فنی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

تماس با ما - 02155980928