لوله پلی اتیلن فاضلابی با مناسب ترین قیمت

/لوله پلی اتیلن فاضلابی با مناسب ترین قیمت
لوله پلی اتیلن فاضلابی با مناسب ترین قیمت 2019-12-25T16:35:53+03:30

لوله های پلی اتیلن فاضلابی جهت مصارف آب و فاضلاب شهری و روستایی

لوله های پلی اتیلن، نوعی از لوله های پلاستیکی هستند که کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارند. به دلیل مزایای ویژه ای که لوله های پلی اتیلن دارند، توانسته اند توجه بسیاری از مهندسان را به سمت خود جلب نمایند. مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، اتصال و نصب آسان، سبکی وزن، مقاومت در برابر اشعه خورشید، انعطاف پذیری بالا و …، برخی از مهم ترین ویژگی های این نوع لوله ها هستند.

چرا لوله های پلی اتیلن در صنعت فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند؟

انتقال و تصفیه فاضلاب انسانی و صنعتی همواره یکی از مهم ترین مسایل زیست محیطی بوده است که اجرای صحیح پروژه های آن یکی از اهداف شهرداری ها به شمار می روند.

همانطور که می دانیم فاضلاب ها حاوی مواد سمی، شیمیایی و دارای ماهیت اسیدی و خورنده است. در قدیم استفاده از لوله های سیمانی و بتنی رواج بسیار داشت؛ اما با گذشت زمان، این لوله ها دچار مشکل نشتی مایع فاضلاب می شدند. طراحان لوله های صنعتی برای رفع این مشکلات، از مواد پلیمری پلی اتیلن برای ساخت لوله های پلیمری با کیفیت و مرغوب استفاده نمودند.

با توجه به اینکه انواع میکروارگانیسم ها، باکتری ها و میکروب ها در محیط فاضلاب وجود دارند، احتمال رشد آن ها در دیواره داخلی لوله بسیار زیاد است. لوله های پلی اتیلن فاضلابی این مشکل را به راحتی بر طرف کرده اند. لوله پلی اتیلن فاضلابی، ماهیت غذایی ندارد؛ بنابراین هیچ یک از میکروارگانیسم ها بر روی جداره لوله رشد نخواهد کرد؛ زیرا شرایط رشد برای باکتری ها فرآهم نمی باشد.

لوله پلی اتیلن فاضلابی چه مزایایی دارد؟

  • استفاده از مواد اولیه پلیمری مرغوب در ساخت این لوله ها
  • مقاومت در برابر فشار و تنش های محیط
  • مقاومت در برابر رشد باکتری ها و قارچ ها
  • قابلیت اتصال و جوشکاری عالی
  • امکان نصب و راه اندازی به صورت دفنی و غیر دفنی

کاربردهای اصلی لوله های پلی اتیلن فاضلابی چیست؟

کاربرد مهم لوله پلی اتیلن فاضلابی، استفاده گسترده آن ها در سیستم های انتقال فاضلاب صنایع و منازل مسکونی می باشد. از کاربردهای دیگر این لوله ها می توان به مواردی نظیر انتقال رواناب های سطحی، انتقال آب و فاضلاب روستایی و شهری، شبکه های فاضلاب سطحی معابر و … اشاره نمود.

نحوه قیمت گذاری لوله پلی اتیلن فاضلابی چگونه است؟

لوله های پلی اتیلن فاضلابی در ابعاد و قطرهای مختلف تولید می شوند. برای ساخت این لوله ها از مواد پلی اتیلن PE100 و PE80 استفاده می شود. با توجه به مواردی که ذکر شد، عواملی که در قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی اثر دارند، عبارت اند از:

  • ابعاد لوله پلی اتیلن
  • قطر لوله پلی اتیلن
  • گرید تجاری مواد اولیه پلی اتیلن
  • نوع کاربری این لوله ها
  • مدل نصب لوله های پلی اتیلن فاضلابی (دفنی – غیر دفنی)

قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی

قیمت لوله های پلی اتیلن فاضلابی به عواملی نظیر قطر لوله، مواد اولیه، فشار و وزن لوله بستگی دارد. لوله های پلی اتیلن فاضلابی در انواع مختلفی تولید می شوند که به طور معمول از سایز 110 میلیمتر آغاز شده و تا 3000 میلیمتر نیز ساخته می شوند. هر چه فشار کاری این مدل از لوله ها بیشتر باشد، قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد بود. قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی بر اساس وزن لوله محاسبه می شود. برای خرید لوله پلی اتیلن فاضلابی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تماس با ما - 02166381349