لوله پلی اتیلن زهکش با مناسب ترین قیمت

/لوله پلی اتیلن زهکش با مناسب ترین قیمت
لوله پلی اتیلن زهکش با مناسب ترین قیمت 2019-12-25T16:35:33+03:30

لوله پلی اتیلن زهکشی

یکی از مهمترین کاربردهای لوله‌های پلی اتیلن زهکشی است. زهکشی به معنای خارج کردن آب اضافی از زمین است. زهکشی از دوران باستان انجام می‌شده است ولی در عصر جدید با گسترش شهرها و افزایش بی‌آبی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. از این فرآیند امروزه برای خارج کردن آب‌های اضافه سطحی و جمع‌آوری آب باران و مدیریت حفظ آب‌های زیر زمینی استفاده می‌شود. زهکشی می‌تواند در زمین‌های کشاورزی، پارک‌ها و فضاهای سبز، خیابان‌ها و معابر و حتی خانه‌ها کاربرد داشته باشد. لوله‌های پلاستیکی بدلیل عدم خوردگی، سبک‌تر بودن و هزینه ساخت پایین‌تر جایگزین لوله‌های فلزی شده‌اند. از میان انواع لوله‌های پلاستیکی، لوله‌های پلی اتیلنی بدلیل مزایای فراوانی که دارند بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این لوله‌ها از نظر اقتصادی به‌صرفه هستند چرا که در ایران سالانه دهها هزار تن مواد اوليه پلي اتيلن ساخته می‌شود، پس مشکل تامین مواد اولیه وجود ندارد. لوله‌های پلی اتیلنی هم از مقاومت و استحکام کافی برخوردارند و هم بسیار انعطاف پذیر هستند. انعطاف پذیری و موجود بودن سایزهای مختلف لوله‌های پلی اتیلن باعث شده است نصب آنها و راه اندازی پروژه سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود. طول عمر آنها بین 50 تا 100 سال است. قدرت کششی کافی، مقاومت در برابر خراشیدگی و استحکام ضربه‌ای بالا از دیگر ویژگی‌هایی است که میزان کاربرد لوله‌های پلی اتیلنی را در انواع کاربردهای مربوط به توزیع آب از جمله زهکشی بالا برده است. همچنین پلی اتیلن در برابر بیشتر مواد شیمیایی مقاوم است و این مزیت باعث می‌شود در کاربردهای مربوط به انتقال آب‌هایی که حاوی کود و سموم شیمیایی، آلودگی‌های مختلف موجود در معابر و یا پسماند کارخانجات و خانه‌ها هستند، و یا خاک‌هایی که دارای ترکیبات شیمیایی هستند آسیب نبینند و طول عمر آنها کاهش نیابد. از میان انواع لوله‌های پلی اتیلن بر اساس چگالی، پلی اتیلن با دانسیته زیاد (HDPE) بدلیل فشردگی موجود در ساختار، استحکام بیشتر و خواص مکانیکی بهتر، برای استفاده در زهکشی مناسب‌تر است.

لوله‌های پلی اتیلن زهکشی طراحی‌های مختلفی دارند. یک نوع آن به لوله‌های آب با دیواره محکم معروف است (Solid Wall Surface Water Pipes) که دیواره یکدست و کاملا‍ بدون درز و خلل و فرجی دارد، نوع دیگر لوله سوراخ‌دار یا مشبک نام دارد (Perforated Pipe) که روی دیواره آن سوراخ‌های ریزی تعبیه شده است. نوع دیگر لوله‌های زهکشی، لوله دارای دیواره چین خورده (Twinwall Pipe) است [1]. قابل ذکر است در زهکشی بیشتر لوله‌های پلی اتیلنی دو جداره استفاده می‌شوند. زیرا این لوله‌ها استحکام بیشتری دارند و تبخیر آب هم در آنها کمتر است. امکان نشت آب نیز بدلیل دو جداره بودن بسیار کم است و به سرما و گرما مقاوم هستند.

جهت سفارش تولید لوله پلی اتیلن زهکشی یا دریافت استعلام قیمت لوله پلی اتیلن زهکشی با کارشناسان گروه صنعتی ایران پایپ تماس حاصل نمایید.

تماس با ما - 02166381349