قیمت لوله پلی اتیلن 160

/قیمت لوله پلی اتیلن 160
قیمت لوله پلی اتیلن 160 2019-08-29T12:05:39+03:30

فروش لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر 6 بار

قیمت لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر 10 بار

قیمت لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر 16 بار

لوله های پلی اتیلنی که برای نصب در شبکه های آبرسانی، گاز و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند، از مواد اولیه PE100 و PE80 (پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE) ساخته می شوند. لوله های PE100 جزو پرمصرف ترین لوله های صنعتی آبرسانی شناخته شده اند و به همین دلیل استانداردهای بسیار مهمی در ساخت آن ها رعایت می شود؛ استانداردهای بین المللی نظیر ASTM – D3035، NSF، AWWA – C906 و DIN، مهم ترین استانداردهای تولید انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی هستند.

لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر به دلیل داشتن مزیت های برتر نسبت به سایر انواع لوله های پلیمری مانند لوله پی وی سی، لوله پلی پروپیلن و پلی بوتیلن، به طور گسترده در خطوط آبرسانی و آبیاری استفاده می شوند. در حال حاضر، صنعت کشاورزی یکی از مشتریان خرید لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر می باشد.

انعطاف پذیری عالی، شکل پذیری مناسب، مقاومت در برابر شکست و خستگی ناشی از تغییرات شرایط محیط، عدم نشتی در محل اتصال، افزایش راندمان آبیاری و هزینه پایین، تعدادی از مهم ترین مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن 160 می باشند.

اگر از لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر در سیستم آبیاری استفاده شود، در هنگام تغییرات متناوب فشار در طول لوله و در مواردی که فشار ناگهانی بیشتر از مقدار مجاز می شود، این لوله ها کاملاً ایمن عمل می کنند و موج فشاری ایجاد شده باعث تخریب آن ها نخواهد شد.

بهترین روش اتصال دو لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر به یکدیگر، استفاده از بات فیوژن (جوش لب به لب) است. محل اتصالات بات فیوژن دارای استحکام فوق العاده بالایی است و موجب می شود لوله پلی اتیلن 100% آب بند شود. البته لازم به ذکر است که اجرای آزمون های نشتی از محل اتصال، پس از جوشکاری لازم و ضروری هستند.

لوله پلی اتیلن سایز 160

یکی از لوله های پرکاربرد در آبیاری و آبرسانی، لوله پلی اتیلن  160میلیمتر است. این لوله جزو لوله های کوچک پلی اتیلنی محسوب می شود و بیشتر برای کاربردهای انتقال آب مناسب می باشد. این لوله ها از مواد اولیه پلی اتیلن مرغوب با گرید PE100 ، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند. استحکام و انعطاف پذیری بالای این لوله ها مزیت اصلی آن ها به شمار می روند.

از لوله پلی اتیلن  160میلیمتر در سایر پروژه های انتقال گاز، مواد شیمیایی، انشعابات اصلی با دبی پایین و انشعابات فرعی خطوط لوله کشی بزرگ استفاده می شود. امروزه تمام لوله هایی که در پروژه های کشوری نصب می شوند، از جنس پلی اتیلن ساخته شده اند.

در کاربری لوله پلی اتیلن سایز 160 در خطوط گازرسانی، اتصال لوله ها به روش جوش الکتروفیوژن انجام می شود. اتصالات جوشی پلی اتیلن که با روش های حرارتی ترکیب می شوند، مطمئن ترین روش اتصال دو لوله پلی اتیلن به یکدیگر هستند. در این شیوه احتمال نشتی سیال از محل جوش به بیرون وجود ندارد. در حال حاضر بیش از 90 درصد خطوط انتقال گاز از لوله های پلی اتیلنی ساخته شده اند.

مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، قابلیت کاربری در فشارهای بالا (4 تا 6 بار)، دوام و طول عمر بالا، عدم رشد باکتری ها بر روی دیواره لوله و عملکرد هیدرولیکی مناسب از خواص اصلی لوله پلی اتیلن  160میلیمتر است.

نکته مهم در مورد این لوله های پلی اتینی این است که میزان فشار طراحی شده برای لوله پلی اتیلنی با قطر کم، مطابق با استانداردهامقداری مشخص است، به همین دلیل اگر از لوله پلی اتیلن  160میلیمتر برای کار در فشارهای 10 تا 16 بار استفاده شود ممکن است لوله دچار پارگی شود؛ برای فشارهای بالا باید لوله های قطورتر مورد استفاده قرار گیرند. لوله پلی اتیلن  160میلیمتر با محیط زیست سازگار هستند؛ این لوله ها قابلیت بازیافت دارند.

عوامل متعددی بر روی قیمت لوله پلی اتیلن 160 میلیمتر اثر دارند؛ ضخامت لوله، طول کلاف لوله پلی اتیلن و وزن آن به طور مستقیم در افزایش یا کاهش قیمت این لوله ها اثر می گذارند. برای دریافت قیمت لوله پلی اتیلن سایز 160 و نحوه سفارش و خرید این لوله ها می توانید با مجموعه ایران پایپ تماس بگیرید.