رینگ و فلنج پلی اتیلن

/رینگ و فلنج پلی اتیلن
رینگ و فلنج پلی اتیلن 2019-08-29T13:04:27+03:30

فروش فلنج پلی اتیلن

قیمت فلنج پلی اتیلن

برای اتصال لوله های پلی اتیلن در سایز و ابعاد مختلف، روش های زیادی وجود دارد؛ به غیر از شیوه های متداول جوشکاری پلی اتیلن، انواع اتصالات در تمام قسمت های شبکه لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند؛ سه راهی و چهارراهی ها، زانویی در زاویه های مختلف، اتصالات پیچی و کوپلینگ فشاری و البته انواع فلنج، اتصالات پرکاربرد پلی اتیلن هستند که در اکثر خطوط لوله می توان آن ها را مشاهده کرد.

فلنج ها اتصالاتی هستد که به منظور تغییر مسیر لوله، اتصال دو لوله پلی اتیلن با قطرهای مختلف به یکدیگر و خاتمه دادن به یک خط لوله در شبکه های لوله کشی پلی اتیلن نصب می شوند. فلنج ها از جنس های مختلف ساخته شده اند و ابعاد متفاوتی دارند که بنا بر سایز و قطر لوله پلی اتیلن از آن ها استفاده می شود.

روش عمومی برای اتصال فلنج به لوله پلی اتیلن

روش کلی برای نصب فلنج به لوله پلی اتیلن به صورت زیر است:

  • حلقه فلزی فلنج را بهطور کامل در اطراف لوله پلی اتیلن قرار داده به صورتی که تداخلی با قسمت های جوشکاری شده نداشته باشد.
  • اگر فلنج را در انتهای یک خم می خواهید نصب کنید، ابتدا یک لوله کوتاه تر از جنس پلی اتیلن با روش بات فیوژن به آن قسمت جوش دهید و در پایان آداپتور فلنج را در جای خود قرار دهید.
  • برای اتصال فلنج آداپتور به لوله پلی اتیلن از روش جوش لب به لب استفاده کنید.
  • در برخی موارد لازم است برای جوشکاری فلنج و لوله، حلقه پشتیبان فلنج را برداریدو
  • پیچ و مهره های فلنج باید مطابق با توالی کراس، یا اصول بستن استاندارد فلنج ها بسته شوند. هرگز برای بستن فلنج ها از فشار یا کوپلینگ یا پیچ دادن آن ها استفاده نکنید.

نکات مهم در مورد فلنج لوله پلی اتیلن

در فشارهای پایین، معمولاً 80 psi یا کمتر از آن، نیازی به استفاده از واشرها نیست؛ در این فشار، دندانه های آداپتور فلنج، واشر را در محل نگه  می دارد. در مورد فشارهای کاری بالاتر، معمولاً فلنج هایی به کار می روند که یک حلقه فولادی بسیار مقاوم در قسمت پشتی خود دارد؛ حلقه فولادی با یک لایه پرایمر اپوکسی پوشش داده شده است و علاوه بر آن، حفاظت کاتدی نیز برای آن اجرا شده است.

فروش انواع فلنج های پلی اتیلن به همراه رینگ فولادی و گالوانیزه جهت خرید فلنج پلی اتیلن PE100 – PE80 با مجموعه ایران پایپ تماس حاصل نمایید.