لوله پی وی سی

انواع لوله های pvc پی وی سی

این محصول ارزشمند از نمونه های اولیه لوله های پلیمری محسوب می شود و در صنایع ساخت و ساز بیشترین استفاده و مصرف را داراست. در بخش مربوط به آب و فاضلاب به دلیل به صرفه بودن و هزینه کم و شدت انعطاف بالای این لوله کاربرد ویژه ای دارد.

 (pvc)پلی ونیل کلراید ، یا بهتر است بگوییم پی وی سی نوعی پلاستیک است که در موارد مصرف نامحدود ساخته می شود و در این زمان جز یکی از مهم ترین و با ارزش ترین محصول فراوری شده در صنعت پتروشیمی می باشد . در حال حاضر می توان گفت که حدود 50 درصد از پی وی سی (pvc) ساخت و پرداخته دست بشر است و همانطور که گفتیم در صنعت ساختمان سازی به دلیل هزینه کم در تولید و نیز نصب سریع و راحت استفاده فراوان دارد.

pvc-pipe-pavilion-6_koLPC_18770

در طی سالیان دراز استفاده از این محصول ما با استفاده از تحقیقات و آزمایشات توانسته ایم به این نقطه از پیشرفت در ساخت مواد اولیه و نیز ابزارهای تولید شامل ماشین آلات تولید لوله پی وی سی برسیم .

استفاده درست از فرمول شیمیایی در ساخت این لوله باعث شد تا با استفاده از استاندارد NFS61-62 قادر بود از این لوله در مصارف اب اشامیدنی نیز استفاده کرد و از اینکه این لوله دارای سرب، قلع و ماده های سمی و خطرناک دیگر مثل جیوه ، سرب ، کادمیم و باریم به مقدار پایین تر از حد استاندارد است.

لوله های (U-Pvc) پلیکا : این لوله ها از هزینه پایینی برای ساخت برخوردار است و می تواند با لوله های پلیمری، فلزی،چدنی رقابت ویژه ای داشته باشد .این لوله ها در جهان یکی از اصلی ترین محصولات در صنعت آب و فاضلاب می باشند.

بعد از اینکه توضیحاتی در بالا در مورد این محصول دادیم اکنون انواع این لوله ها را نام میبریم:

این لوله ها به سه بخش مختلف تقسیم میشوند.

لوله های پی وی سی پوش فیت یا اورینگی

این لوله ها در صنعت اب و فاضلاب یکی از جدید ترین محصولات محسوب می شوند و در همه کشورهای دارای صنعت و بروز استفاده می شود. سرعت بالا در نصب و راه اندازی و دوام بالای این لوله باعث شده تا در همه جهان استفاده از سیستم فاضلابی قدیم که از چدن استفاده میکردن جای خود را به لوله های پی وی سی پوش فیت بدهند.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از این لوله در صنعت فاضلاب تاثیر نشت از این لوله ها را به صفر می رساند و از نشتی جلوگیری می کند که این عامل از مصرف نوعی از پی وی سی فشرده و محکم که در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد موجب می شود.

لوله پی وی سی چسبی یا لوله پلیکا

لوله های پی وی سی معمولی که در بازار عرضه می شوند به رنگ های سفید، زرد و طوسی هستند .این لوله ها در انواع با تحمل فشار متفاوت ساخته می شوند و کاربرد انها در انتقال مایعات با فشار زیاد است . از این تنوعی که در ساخت این لوله ها استفاده شده باعث شده که هرکاربردی را تحت پوشش خود قرار بدهد. این لوله ها به صورت صاف و صیقلی در سطح داخلی ساخته می شوند که از هرگونه ناهمواری به دور می باشد و در انتقال این مایعات به مقصد کمک می کند و سرعت را بالا می برد و از مزایای ان می توان به این مطلب اشاره کرد که از تولید ته ماند فاضلابی و تشکیل رسوب کلسیمی جلوگیری می کند بنابراین هیچ گونه گرفتگی در لوله ها اتفاق نخواهد افتاد .

لوله های چدنی

این لوله ها از چدن ساخته شده اند ، چدن یکی از مصارف ریخته گری می باشد که برحسب نوع کاربرد این لوله ها در نوع های مختلف و شکل و طول لوله ها متفاوت می باشند. از این لوله ها معمولا در قسمت آب های فاضلابی و برای جمع آوری آب های سطحی استفاده می شود. لوله هایی که در قسمت فاضلاب کاربرد دارند به دو قسمت تقسیم می شوند :

دو سر تخت : این لوله ها را با بست مخصوص  به هم متصل می کنند.

سرتوپی : این نوع لوله چدنی خود به دو قسمت تقسیم می شود یک سر توپی و دو سر توپی که برای نصب و متصل کردن این لوله ها از فلز سرب و کنف استفاده می کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن