لوله های پلی اتیلن

مزیت لوله پلی اتیلن بر لوله های فولادی کربن استیلی چیست؟

با توجه به بررسی هایی که برای لوله های پلی اتیلن از نظر ساختاری و عملکردی در مدت زمان های مشخص و متفاوت صورت گرفته است، و این مقایسه برای انواع لوله ها در نظر گرفته شده است، و موجبات مقایسه و افزایش دانش پیرامون لوله ها را فراهم کرده است، بر آن شدیم تا تفاوت لوله های پلی اتیلن و لوله های فولادی کربن استیل را برای شما شرح دهیم.

A192_pipe_549_0_1318473907_OTE0MjE_

لوله های پلی اتیلن در انواع و قطع مختلف در پروژه های مختلفی نظیر خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کمک کارفرمایان شتافته و در بکار گیری به صورت شناور، دفنی، روکار و در زیر آب به توسعه پروژه کمک می کنند. در انتقال نوع سیالات نیز باید بگوییم که پلی اتیلن در انتقال انواع سیالات مثل مواد شیمیایی، دوغاب، فاضلاب و آب آشامیدنی و غیره تماما نقش دارد و با موفقیت ظاهر شده است.

مزیت های لوله پلی اتیلن بر لوله های فولادی کربن استیل:

پلی اتیلن از نظر قیمت، ارزان تر از لوله های فولادی کربن استیل است. همچنین حمل و نقل آن نیز ساده تر و سبک تر است. اینکه لوله های کربن استیلی ، دارای زنگ زدگی و خوردگی می شوند، درست چیزی است که موجب شده کارفرمایان پلی اتیلن را ترجیح دهند. به دلیل اینکه لوله های پلی اتیلن، دارای بدنه داخلی صاف است به همین خاطر مواد و سیالات ته نشین نمی شوند و گرفتن رسوب کمتر در آن ها دیده شده است. همچنین لوله های پلی اتیلن به طور افراطی انعطاف پذیر بوده و در سرمای زیر صفر نیز به طور کاملا منعطف ظاهر می شوند. پلی اتیلن هر چند نیاز به مراقبت حمل و نقل دارد اما کاملا نشکن بوده و با فشار خارجی ضربه نمی خورد. از نظر حرارتی نیز مثل یک عایق عمل کرده و برای اتصالات نیاز به ماشین آلات جوشکاری ندارد. به راحتی نیز به هم متصل می شوند و می توان از آن ها در انواع پروژه ها بکار گرفت .

 موارد یاد شده همه از جمله مزیت های پلی اتیلن بر لوله های سنتی و فولادی است که موجب شده پروژه ها با هزینه های کمتر و با کارایی بیشتر اجرا شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن