لوله های پلی اتیلن

دانستنی ها و خط قرمز های لوله های پلی اتیلن

مواد تشکیل دهنده ی پلی اتیلن شامل پلیمریزاسیون اتیلن و اولفین همراه دوده آنتی اکسیدان می شود. این مواد در اوزان مختلفی به طور صنعتی دسته بندی می شوند. وزن های بیشتر موجب مقاومت بیشتر می شوند.

 در پروسه ی تولید دستگاه های اکسترودر مورد استفاده قرار می گیرند که به طور خود کار یک سری مواد را به طور خمیری شکل گرم کرده و تحت فشار مشخص از قالب هایی خارج می کنند که مواد خروجی بعد از سرد شدن، مانند لوله ها از دستگاه خارج می شوند.

از لوله های پلی اتیلن در کجا استفاده می شود:

از لوله های پلی اتیلن به دلایل مختلفی نظیر شکل، ابعاد و کارایی، در پروژه های مختلفی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

Polyethylen

 شبكه هاي آبرساني شهري و روستائي

شبكه هاي فاضلاب شهري و روستائي

شبكه هاي گاز رساني

شبكه هاي زهكشي

سيستم هاي مايعات و فاضلاب صنعتي

شبكه هاي آبياري تحت فشار (قطره اي و باراني)

سيستم هاي آبياري متحرك

پوشش كابلهاي مخابراتي و فيبر نوري

پوشش كابلهاي برق

پوشش لوله هاي فلزي

بعنوان كانالهاي تهويه

محدودیت های تولید لوله های پلی اتیلن

از آنجا که لوله های پلی اتیلن تحت قطع و اندازه های خاص تولید می شوند می بایست قبل از هر چیز با سازندگان تماس بگیرید و در مورد محدودیت ابعادی و جزییات ویژگی های لوله ها با آنان مشورت کنید.

دانستنی های حمل و نقل پلی اتیلن

 نگهداری از این لوله ها بسیار مهم است و چنانچه پیمان کار دقت لازم را نداشته باشد در اولین جابجایی می تواند تمام لوله ها را از نظر کارایی به درجه صفر برساند.

HDPE_Al_HDPE_Pipes_for_Gas

 برای حمل لوله های صنعتی مخصوصا پلی اتیلن باید از بارکش ها و کامیون هایی استفاده کرد که سطحی صاف دارند و میخ و هر گونه مانعی در کف آن ها وجود نداشته باشد. برای پایین اوردن لوله ها نیز باید کاملا آرام و با حوصله رفتار کرد.

 اگر لوله ها به صورت بسته بندی شده در کارخانه به شما تحویل داده شود برای حمل و نقل آن ها می بایست از تسمه های پهن استفاده کنید. هرگز از زنجیر و قلاب و سایر ادوات اینچنینی نباید استفاده کرد. اگر اندازه ی لوله ها بالا تر از 6 متر است از تیر های توزیع کننده نیز می توانید استفاده کنید.

غلطاندن لوله های پلی اتیلن روی زمین های سخت نیز از اشتباهات دیگری است که برخی پیمانکاران مرتکب می شوند. بهتر است برای انتقال هب سطح پایین از ریل فلزی و یا الوار استفاده شود. خراش و ساییدگی عمر این لوله ها را می کاهد بنابراین در زمان استفاده باید بسیار مراقب باشید.

 بهتر است در دمای زیر صفر کار انتقال لوله ها صورت نگیرد اما اگر لاجرم به چنین کاری ناچارید باید از اصابت آن ها با متعلقات و اجسام سخت خود داری کنید آنان را به زمین پرتاب نکنید چون سریعا می شکنند.

 در صورتی که لوله ها به صورت رول پیچیده شده اند، هنگام باز کردن طوری باز شوند که تابیده نشوند و پیچ نخورند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن