لوله های پلی اتیلن

آبیاری قطره ای به کمک لوله پلی اتیلن

در کشاورزی به منظور آبیاری و صرفه جویی در این موضوع از لوله هایی استفاده می کنند که امکان جاری کردن اب به طور قطره ای را فراهم می آورد. به این کار آبیاری قطره ای می گویند. قطره چکان یا پاشنده ی آب در انتهای لوله و در کنار ساقه ی گیاه قرار می گیرد و موجب می شود که آب به طور متعادل توزیع بشود. از طرفی موجب می شود که پای گیاهان همیشه نمناک و تر باشد و خاک تشنه نماند و ریشه سیراب باشد.

250__robust_drip_irrigation_kit

این مدل از لوله کشی که به لوله کشی قطره ای شهرت دارد، برای گیاهانی است که به طور گسسته و جدا از هم قرار می گیرند.  برای مثال اگر لازم باشد تمام سطح یک مزرعه را آب بپوشاند، آبیاری قطره ای موضوعیت ندارد. نمونه ای از این گونه زمین های کشاورزی را می توان به صورت زمین های کشت برنج دانست. این نوع لوله کشی برای آبیاری قطره ای در ابتدا فقط برای درختان در فواصل زیاد بکار گرفته می شد اما اکنون در گیاهان رراعی ردیفی نیز استفاده می شود.

در طول روز چند بار توسط لوله های صنعتی پلی اتیلنی قطره ای آب به گیاهان داده می شود.می توان مشخص کرد که کدامیک از لاین ها آبیاری داشته باشند و یا اینکه به طور سراسری و همزمان آب پاشی صورت بگیرد.

برای لوله کشی قطره ای باید از لوله های پلی اتیلن در قطع های 16 و 12 اینچ استفاده کرد که البته به تناسب شرایط و محیط باید با کارشناس مروبوطه در مورد انتخاب لوله ها مشاوره داشته باشید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن