لوله کاروگیت

کارخانه تولید لوله کاروگیت

 همه چیز درباره کارخانه لوله کاروگیت

برای تولید انواع لوله پلی اتیلن، لوله کاروگیت و لوله های اسپیرال، به فضای بسیار وسیعی نیاز است. در یک کارخانه لوله کاروگیت قسمت های مختلفی وجود دارد. خطوط تولید در یک قسمت قرار گرفته اند؛ بخش های اداری و قسمت های انجام آزمون های کنترل کیفی از سایر قسمت ها مجزا هستند. تمام مراحل تولید لوله های پلی اتیلن و لوله های کاروگیت طبق استانداردهای مربوطه انجام می شوند و توسط بازرسان و مسئولان کنترل کیفیت مورد بررسی قرار می گیرند.

انواع لوله کاروگیت از نظر قطر لوله، شکل ظاهری پروفیل لوله ها، وزن لوله به ازای هر متر، زبری سطوح داخلی و خارجی لوله ها، طول لوله و خصوصیات مکانیکی نظیر ضربه پذیری مورد بازرسی قرار می گیرند. پس از خروج انواع لوله پلی اتیلن و لوله های کاروگیت از خط تولید، لوله ها وارد بخش کنترل کیفیت آزمایشگاه می شوند؛ در آزمایشگاه، آزمایش ها و آزمون های دقیق با استفاده از تجهیزات پیشرفته بر روی لوله اناجم می گیرند. کیفیت نهایی محصولات، به نوع آزمون ها و استانداردهای کارخانه بستگی دارد.

آزمون های کنترل کیفیت لوله کاروگیت مطابق با استانداردهای DIN 16961 – ISIRI 9116 – EN 13476 در آزمایشگاه انجام می شوند. مهم ترین آزمون هایی که در آزمایشگاه بر روی لوله اجرا می شوند عبارتند از:

  • آزمون دانسیته (ISIRI 7175-5)
  • آزمون شاخص جریان مذاب (ISIRI 6980)
  • مقاومت حلقوی (DIN 16961 – ISO 9969)
  • انعطاف پذیری حلقوی (EN 1446)
  • اندازه گیری میزان دوده (ISIRI 7175-2)
  • آزمون پراکنش دوده (ISIRI 7175-6)
  • تست بازگشت حرارتی (ISIRI 7175-3)
  • کنترل تست ابعاد (ISIRI 9116 – DIN 16961)
  • استحکام کششی لوله (EN 1979)
  • تست های آب بندی لوله

لوله هایی که در کارخانه لوله کاروگیت تولید می شوند از لحاظ کارایی، دوام و استحکام، بسیار عالی هستند؛ لوله های کاروگیت، در برابر مواد شیمیایی، باکتری ها، اشعه خورشید، ضربه پذیری، نصب به صورت دفنی، فشار و اثرات حلال ها به خوبی مقاومت دارند. در کارخانه ها برای تولید لوله های کاروگیت از بهترین مواد اولیه پلی اتیلن استفاده می شود؛ به جز افزودنی های مجاز لوله، هیچ مواد نامرغوب خارجی به آن ها اضافه نمی شود؛ برای ایجاد خاصیت های ویژه به لوله های پلی اتیلن، دوده، کربن و مستربچ ها با کیفیت بالا به مواد اولیه اضافه می شوند. مواد آنتی UV، موجب افزایش مقاومت لوله در برابر اشعه ماوراء بنفش خواهد شد.

انبارهای لوله کاروگیت در کارخانه ها نیز باید طبق اصول استاندارد ساخته شوند و نحوه نگهداری این لوله ها نیز باید استاندارد و ایمن باشد. برای لوله های قطور باید لوله ها را بر روی پالت ها و در ارتفاع جزئی از سطح زمین ذخیره نمود. برای حمل و نقل لوله ها تا محل نصب نیز باید از دستگاه های مخصوص حمل لوله مانند لیفتراک ها با الحاقیه رول گیر و یا سایر دستگاه ها بهره گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن