لوله های پلی اتیلن

معرفی انواع دستگاه برش لوله پلی اتیلن

دستگاه برش لوله پلی اتیلن

انواع لوله پلی اتیلن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند؛ لوله پلی اتیلن تک جداره و دو جداره، لوله کاروگیت و لوله اسپیرال، هر کدام ابعاد و قطرهای مختلفی دارند و برای یک نوع کاربرد مناسب هستند. این لوله ها هم به صورت سطحی و هم به صورت دفنی در زیر زمین نصب می شوند. نکته بسیار مهم در مورد نصب انواع لوله پلی اتیلن این است که با توجه به فضا و نوع کاربری، باید ابعاد، طول و قطر لوله به درستی انتخاب شود.

لوله های پلی اتیلن که به هر دو صورت سطحی و دفنی نصب می شوند، باید از لحاظ اندازه با مسیر خط لوله متناسب باشند. لوله های پلی اتیلن در شاخه های 6 و 12 متری در کارخانه تولید می شوند؛ به همین دلیل باید در هنگام مصرف و نصب، اندازه آن ها را کوتاه تر کرد. در برخی موارد نیز باید دو سر لوله به یکدیگر جوش داده شود و در مسافت های طولانی تر مورد استفاده قرار گیرد.

برش لوله پلی اتیلن

برای برش دادن انواع لوله پلی اتیلن از دستگاه های برش که مخصوص این کار می باشد استفاده می شود. لوله های با قطر کمتر، به ابزارهای ساده تری برای برش خوردن نیاز دارند؛ برای برش دادن لوله های بزرگ تر باید از دستگاه های مجهزتری استفاده کرد. دستگاه برش لوله پلی اتیلن در واقع دستگاهی است که به وسیله آن می توان اندازه لوله را کوتاه کرد. تمام دستگاه های برش لوله پلی اتیلن با ایمنی بسیار بالایی عمل می کنند.

کاتر لوله: یکی از ساده ترین دستگاه های برش لوله پلی اتیلن، کاتر لوله است. این دستگاه مانند یک قیچی بزرگ عمل می کند و به وسیله آن می توان انواع لوله پلی اتیلن و لوله های پلاستیکی با قطر کم را برش داد. این کاتر از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و بسیار ایمن می باشد.

اره زنجیری: یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند و کارآمد برای برش لوله پلی اتیلن با قطر متوسط، اره زنجیری هستند. این ابزار بسیار مهم صنعتی برای برش لوله های چدنی نیز کاربرد دارد. کار با اره زنجیری بسیار ساده و آسان است و با اطمینان خاطر می توان با آن کار کرد. این ابزار برای برش انواع لوله پلی اتیلن، لوله پلاستیکی، چوب و چدن و در برخی موارد برای لوله های فلزی کاربرد دارد. از این ابزار می توان برای برش لوله در زیر آب نیز استفاده کرد.

گیوتین لوله: یکی از ساده ترین دستگاه ها و در عین حا بهترین آنها برای برش لوله پلی اتیلن، گیوتین لوله است. این دستگاه ها قادرند لوله های با قطر 3 میلی متر را به خوبی برش بزنند. تیغه گیوتین لوله، طراحی منحصر به فردی داشته و کار با آن راحت است. با استفاده از این دستگاه در بسیاری از هزینه های جانبی صرفه جویی می شود. این دستگاه در هنگام برش لوله، آسیبی به آن وارد نمی کند.

 

در بیشتر موقعیت های صنعتی برای خطوط لوله کشی از دستگاه های برش ساده استفاده می شود. برخی از دستگاه های بزرگ تر نیز برای برش لوله پلی اتیلن وجود دارند که تصاویر آن ها را می توانید در زیر مشاهده کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن