لوله های پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن PE80

همزمان با پیشرفت فناوری به مرور زمان، لوله های بتنی و سیمانی جای خود را به لوله های پلاستیکی دادند. انواع لوله های پلاستیکی PVC و پلی اتیلن در صنایع مختلف کاربرد فرآوان دارند. لوله های پلی اتیلن به دلیل دارا بودن ویژگی های خاص، مورد توجه صنایع بسیاری هستند.تاریخچه استفاده از لوله پلی اتیلن PE80 به حدود 70 سال قبل باز می گردد. این لوله ها برای اولین بار در اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار گرفتند. کاربری لوله پلی اتیلن PE80 در انتقال و جابه جا نمودن سیالات شیمیایی، انتقال سیالات خنک کننده، کاربرد در صنعت خودرو سازی، کاربرد به عنوان پوشش محافظ و عایق کابل های برق و فیبرهای نوری و …، می باشد.لوله های پلی اتیلن از مواد اولیه پلی اتیلن ساخته می شوند. پلی اتیلن در انواع مختلف PE63، PE80 و PE100 در پالایشگاه تولید می شود. هر یک از این مواد ویژگی های مخصوص به خود را دارد. لوله پلی اتیلن که از مواد PE80 ساخته می شود دانسیته کمتری نسبت به مواد PE100 دارد؛ هزینه تولید لوله پلی اتیلن PE80 خیلی بیشتر از انواع دیگر است. از مواد خام پلی اتیلن PE80 در ساخت لوله کاروگیت و لوله پلی اتیلن دو جداره نیز استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن PE80 چه ویژگی هایی دارد؟
مقاومت در برابر عوامل شیمیایی
مقاومت در برابر ضربه، سایش و خمش
انعطاف پذیری بالا
عدم خوردگی و زنگ زدگی
قابلیت جوش و اتصال آسان
حمل و نقل و جابه جایی آسان
مقاومت در برابر تجزیه، فسادپذیری و رشد میکروارگانیسم ها
لوله پلی اتیلن PE80 توانایی تحمل فشار کاری 4 تا 25 بار را دارد. استفاده از این لوله ها نسبت به لوله پلی اتیلن PE63 بیشتر است؛ اما لوله های پلی اتیلن PE100 بهتر از سایر انواع لوله ها هستند. بنابراین، کاربرد و استفاده از مواد PE100 به دلیل مقاومت و پایداری و همچنین عملکرد بهتر و قیمت مناسب تر آن بیشتر شده است.

کاربرد و موارد استفاده از لوله های پلی اتیلن PE80
لوله پلی اتیلن PE80 مطابق با استانداردهای DIN 8074 ، ISIRI 14421 و ISIRI 1331 تولید می شوند. این لوله ها در صنایع مختلف همچون نفت و پتروشیمی، آب و فاضلاب و کشاورزی به کار می روند. از مهم ترین کاربردهای لوله پلی اتیلن PE80 می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سیستم های آبیاری تحت فشار
سیستم آبرسانی شهری و کشاورزی
مسیر عبور سیم و کابل برق
مسیر انتقال کابل های مخابراتی
خطوط انتقال آب و فاضلاب
انتقال مواد شیمیایی
شبکه های زهکشی
انتقال گاز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن