لوله های پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله های پلی اتیلن در مدل های مختلف و سایزهای گوناگون در صنعت تولید می شوند. لوله پلی اتیلن تک جداره، لوله پلی اتیلن دوجداره و لوله پلی اتیلن کاروگیت، سه نوع اصلی این لوله های پلاستیکی هستند.  لوله پلی اتیلن کاروگیت، یک لوله دوجداره پلی اتیلنی است که از مواد اولیه پلیمری ساخته شده است. تفاوت اصلی لوله کاروگیت با سایر لوله پلی اتیلن دوجداره، شکل ظاهری جداره این لوله ها است. سطح داخلی لوله کاروگیت صاف است، اما جداره خارجی این لوله آجدار می باشد.

خصوصیت ویژه لوله پلی اتیلن کاروگیت موجب شده است این لوله ها در صنعت انتقال آب و فاضلاب، کاربرد فرآوان داشته باشند و به همین دلیل به آن ها ” لوله پلی اتیلن فاضلابی” گفته می شود. به عبارت دیگر، هر جا سخن از لوله پلی اتیلن فاضلابی باشد، به این معنا است که از لوله کاروگیت و یا نوع لوله اسپیرال استفاده شده است.

لوله پلی اتیلن فاضلابی چه اهمیتی دارد؟

لوله پلی اتیلن فاضلابی، دارای جداره حلقه حلقه است و برای انتقال سیالات و مایعات نفتی، مواد شیمیایی و اسیدی نیز به کار می رود. مهم ترین کاربرد لوله پلی اتیلن فاضلابی، نصب در شبکه های جمع آوری فاضلاب، شبکه آبرسانی شهری و کشاورزی و انتقال پساب و فاضلاب صنایع می باشد.

لوله پلی اتیلن کاروگیت، تنها لوله هایی هستند که می توان آن ها را در زیر زمین به صورت دفنی نصب کرد. این نوع لوله ها، دارای استحکام بسیار بالایی بوده و می توانند فشارهای لایه های سطحی و بالایی خاک را به خوبی تحمل کنند. یکی از دلایلی که باعث می شود لوله پلی اتیلن فاضلابی، مورد توجه بسیاری از صنایع قرار بگیرد این است که تمام مراحل حمل و نقل، نصب و راه اندازی آن ها به سهولت انجام می پذیرد. این مدل از لوله های پلی اتیلن، بسیار سبک هستند و برای نصب آن ها، به تجهیزات پیچیده ای نیاز نیست.

مزایا و ویژگی های لوله پلی اتیلن فاضلابی چیست؟

  • مقاومت بالا در برابر خوردگی شیمیایی و زنگ زدگی
  • مقاومت در برابر رشد میکروارگانیسم ها
  • مقاومت در برابر تنش و ضربه
  • اتصال و جوشکاری آسان
  • قابلیت اتصال لوله ها بدون ایجاد نشتی مایع فاضلاب
  • وزن سبک
  • ارزان
  • انعطاف پذیری بالا

نکته قابل توجه در مورد لوله های پلی اتیلن فاضلابی این است که نوع پروژه ای که در آن قرار است از لوله کاروگیت استفاده شود، به صورت مستقیم با ابعاد لوله در ارتباط است. در پروژه های عظیم انتقال فاضلاب، از لوله هایی با قطر بالا استفاده می شود. نوع خاک، فشار لایه های خاک اطراف و بالای لوله و همچنین شیب زمین، در انتخاب و نصب لوله پلی اتیلن فاضلابی نقش مهمی دارند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن