لوله کاروگیت

لوله اسپیرال کاروگیت

لوله های پلی اتیلن دوجداره به دو نوع لوله پلی اتیلن کاروگیت و لوله اسپیرال کاروگیت تقسیم بندی می شوند. شکل ظاهری این دو نوع لوله به یکدیگر شباهت دارد. لوله کاروگیت معمولی در ابعاد 100 تا 700 میلی متر و لوله اسپیرال کاروگیت در سایز 800 تا 3000 میلی متر تولید می شوند. طول این لوله ها برابر با 6 و 12 متر می باشد.همان طور که از اعداد و ارقام مربوط به سایز لوله پلی اتیلن متوجه می شویم، لوله های اسپیرال کاروگیت بسیار بزرگ تر و قطورتر از لوله کاروگیت معمولی هستند. پس می توان نتیجه گرفت که کاربردی این لوله های بزرگ، بسیار متفاوت تر از لوله های پلی اتیلن تک جداره و دو جداره معمولی است.فشار کاری در لوله های کاروگیت در حد 5/1 بار است. اما در مورد لوله اسپیرال کاروگیت، وضعیت کمی متفاوت است. در مواردی که لوله پلی اتیلن قرار است زیر زمین دفن شود و باید فشارهای ناشی از لایه های بالایی خاک را تحمل کند، لوله اسپیرال کاروگیت گزینه بسیار خوبی برای این کار است. لوله اسپیرال کاروگیت به عنوان مسیر عبور سیالات در حجم بالا و یا مجرای انتقال هوا در زیر خاک به کار می روند.

ویژگی های لوله اسپیرال کاروگیت چیست؟
محدوده دمایی عملکردی وسیع (دمای مجاز سیال داخل لوله متوسط از 60 تا 80 درجه سانتی گراد متغیر است و بستگی به زمان مدت استفاده دارد)

انعطاف پذیری عالی (این ویژگی موجب می شود لوله اسپیرال کاروگیت به خوبی برای کاربردهای دریایی و شرایط ناهموار مناسب باشد)
قابلیت اتصال و جوشکاری خوب بدون نشتی از لوله
مقاومت در برابر مواد شیمیایی اسیدی
مقاومت بالا در برابر سایش و ضربه
امکان نصب و راه اندازی در دماهای پایین
وزن سبک
مقرون به صرفه اقتصادی

لوله اسپیرال کاروگیت چگونه تولید می شود؟
لوله اسپیرال کاروگیت به روش مارپیچی تولید می شود. به این معنا که پروفیل اولیه پس از خروج از اکسترودر، وارد حمام خنک کننده می شود و همزمان با جوش پروفیل ها، عملیات خنک کردن پروفیل انجام می گیرد. مواد اولیه ساخت لوله اسپیرال کاروگیت، پلی اتیلن خام، چسب پلی اتیلن و نوارهای فولادی گالوانیزه است. نوارهای فولادی که در ساختار لوله اسپیرال کاروگیت به کار می رود، موجب افزایش استحکام و دوام این لوله ها خواهد شد. پروفیل مذکور همانطور که از میان دو ورقه عبور می کند، به صورت مارپیچ تاب می خورد. لوله اسپیرال کاروگیت حاصل، برش داده شده و از انتهای خط تولید خارج می شود. به دلیل ویژگی های برجسته لوله اسپیرال کاروگیت، این لوله ها نسبت به لوله های بتنی و سیمانی ارجحیت دارند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن