لوله های پلی اتیلن

اطلاعاتی کامل در مورد عایق های لوله های پلی اتیلن و کاربردهایش

عایق های لوله پلی اتیلن مواد نیمه شفاف و مومی شکل هستند که برای محافظت انواع لوله پلی اتیلن به کار می روند. عایق هایی که برای این لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند برای سایر لوله های مسی و فلزی نیز کاربرد دارند. عایق لوله پلی اتیلن، سبک و انعاف پذیر است و نصب و استفاده از آن به سهولت انجام می گیرد.

عایق های لوله پلی اتیلن دارای انواع مختلفی می باشند؛ با توجه به اینکه سیستم لوله کشی پلی اتیلنی چه کاربری دارند و طول خط لوله چند متر است و با توجه به تمام اتصالات خط لوله، از عایق های متفاوت می توان برای محافت از لوله ها استفاده کرد. به طور مثال، برخی از مدل های عایق لوله، دارای شکل 90 درجه هستند که این ویژگی برای محافظت از اتصالات زانویی 90 درجه مورد استفاده قرار می گیرد. عایق هایی که ساختار صاف دارند برای خطوط لوله پلی اتیلن که در مسیر مستقیم نصب شده اند، به کار می روند. انتخاب مدل عایق لوله باید با شکل و ابعاد لوله و اتصالات هماهنگ باشد.

ویژگی های عایق لوله پلی اتیلن

انواع عایق لوله پلی اتیلن دارای خصوصیات و ویژگی های زیر می باشند:

  • تراکم پذیری پایین
  • نصب و استفاده آسان
  • مومی شکل و نیمه شفاف (موجب افزایش ایمنی و حفاظت لوله می شود)
  • دامنه کاربردی وسیع (برای عایق کردن خطوط لوله انتقال آب گرم و انتقال حرارت بسیار مناسب است)
  • مقاوم در برابر حرارت های بالاتر از 82 درجه سانتی گراد
  • مقاومت بالا در برابر دماهای کمتر از 68- درجه سانتی گراد
  • دارای حداقل اتلاف حرارت از خط لوله
  • مقاومت بالا در برابر انجماد و یخ زدگی
  • کاهش آلودگی صوتی از خطوط لوله

کاربرد عایق لوله پلی اتیلن

کاربردهای عایق لوله پلی اتیلن در تمام صنایع به ویژه مکان هایی که از لحاظ انرژی دارای اهمیت هستند، بسیار گسترده است. این عایق ها از افت حرارت و یا افزایش ناخواسته گرما در طول خط لوله به ویژه برای لوله های انتقال دهنده آب داغ، جلوگیری می کنند. عایق های لوله پلی اتیلن به خوبی می توانند سر و صدایی که از لوله پلی اتیلن در اثر عبور سیال از درون لوله به وجد می آید را کاهش دهند. همچنین این عایق ها می توانند لوله های انتقال آب سرد را از یخ زدگی در مکان های بسیار سرد محافظت کنند. عایق لوله پلی اتیلن دارای کاربردهای گسترده ای در سایر مکان ها مانند منازل مسکونی و ساختمان های تجاری نیز می باشد. رتبه اشتعال پذیری عایق لوله پلی اتیلن مطابق با استاندارد شماره ASTM E84 انجام می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن